Domov pokojného stáří Naší Paní

Kde nás najdete

Adresa

Václavská 12, KLATOVY 33901

Provozní doba

Nepřetržitá služba.

Na koho se můžete obrátit

Bauerová Lenka

vedoucí zařízení, vrchní sestra
Tel.: 731 433 083 E-mail: 7.AuRW67b.Ey.Z4WHdyk-~lqT-uk87j7T-M

Bc. Balounová Linda

sociální pracovnice
Tel.: 376 340 113 E-mail: 7bAnRW677hHx5f56LTxvRdenf5prRb~lW5pJ

Pro koho je služba určena

Senioři

Senioři

Senioři

Domov pokojného stáří Naší Paní

Typ služby
Domovy pro seniory

Poskytovatel
Oblastní charita Klatovy

Kraj
Plzeňský kraj

Způsob poskytování
pobytové

Vedoucí služby
Bauerová Lenka

Registrační číslo služby
5467569

Aktuální kapacita - pobytová služba
27

Poslání a cíle

Posláním “Domova“ je poskytnout potřebnou péči, ubytování a umožnit seniorům, kteří nemohou nadále zůstávat ve svém domácím prostředí, plnohodnotný, důstojný a aktivní život včetně důstojného závěru života v prostředí co nejvíce připomínající jejich domov bez nutnosti se stěhovat v případě ztráty sebeobsluhy.

Cílové skupiny

senioři

Činnosti

poskytnutí ubytování, poskytnutí stravy, pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu,, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím,, sociálně terapeutické činnosti, aktivizační činnosti, pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí, ošetřovatelská péče, zdravotní péče, společenské a zájmové aktivity

Další informace

Domov pokojného stáří Naší Paní poskytuje pobytovou službu seniorům nad 60 let, kteří již nemohou ze zdravotních důvodů zůstat ve svém domácím prostředí.
V domově je zajištěna celodenní strava, ubytování v bezbariérovém prostředí, kvalitní ošetřovatelská a zdravotní péče. Služba je přítomna nepřetržitě, 24 hodin denně.
V našem zařízení je široká nabídka aktivního využití volného času a různých kulturních akcí, s volnočasovými aktivitami nám pomáhají také dobrovolníci, kteří se klientům věnují individuálně. Dle přání  klientů je zajištěno  duchovní doprovázení, přítomnost kněze a  pravidelně nás navštěvuje též emeritní biskup Mons. František Radkovský.
V domově mají klienti možnost využít krásnou kapli, kde se koná pravidelně 1x týdně bohoslužba a další společné akce domova. Mohou využít i krásnou zahradu, kde jim je v letních měsících k dispozici sezení se slunečníky. Zahrada je klidné místo, přestože se domov nachází nedaleko centra města. 
Těší nás spokojenost našich klientů, je naším zájmem, aby se u nás klienti cítili jako doma.